Kolonia letnia w PORONINIE na PODHALU

Program: Turystyczno-Krajoznawczy

kolonia-letnia-podhale-i-tatry-lato-2017-168.jpg

Termin: 06.07-17.07.2017 r.

Transport: autokar

Wiek: 8-15 lat 

Cena: 1350 zł. /osoba - WSZYSTKO W CENIE

Poronin jest doskonałym miejscem na aktywny wypoczynek, a jednocześnie relaks i wyśmienitą zabawę z dala od miejskiego zgiełku. Uczestnicy odkryją tu uroki naszej polskiej tradycji, różnorodność przyrody i kultury. Proponujemy zakwaterowanie w znanym nam i sprawdzonym obiekcie – Ośrodku Wypoczynkowym „Baca” w Poroninie. Obiekt dysponuje pokojami 3-4-5 - osobowymi z łazienkami, TV i radiem. Ośrodek składa się z dwóch budynków w których są kwaterowani goście i „Karczmy regionalnej”, w której serwowane są posiłki i odbywają się wieczorki taneczne z muzyką regionalną i nie tylko. Teren wokół ośrodka jest ogrodzony i zagospodarowany z huśtawkami, miejscem do gry w siatkówkę i badmintona, Dodatkowo na terenie ośrodka znajduje się sala z bilardem i piłkarzykami, oraz miejsce na grilla lub ognisko. Wyśmienite domowe jedzenie w formie bufetu na śniadania i kolacje. Pierwszym świadczeniem jest śniadanie w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę.

PROGRAM RAMOWY

1-2 DZIEŃ – Przejazd nocny na Podhale i zakwaterowanie w Poroninie w Ośrodku Wypoczynkowym „BACA”. Po obiedzie spotkanie integracyjne i zapoznanie się z okolicą. Kolacja i nocleg.

3-10 DZIEŃ – Realizacja programu z „mocą atrakcji”

11-12 DZIEŃ – Po śniadaniu pakowanie i wykwaterowanie z pokojów. Podczas przejazdu powrotnego zwiedzanie centrum KRAKOWA i spacer z przewodnikiem miejskim Traktem Królewskim: Wawel - Katedra Wawelska, Groby Królewskie, dziedziniec zamkowy, Droga królewska ul. Kanonicza, Grodzka, Sukiennice, Kościół Mariacki, Wieża Ratusz owa, ul. Floriańska, Dom Matejki, Brama Floriańska, Barbakan, wizyta na dziedzińcu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obiad i czas do dyspozycji własnej. Wyjazd z Krakowa w godzinach wieczornych. Przejazd nocny. Powrót do Słupska w godzinach porannych.

MOC ATRAKCJI

Aktywnie  - gry i zabawy ruchowe na powietrzu, siatkówka, dwa ognie, kometka. W przypadku złej pogody zajęcia świetlicowe. Wieczór humoru i dowcipu, bal przebierańców z malowaniem twarzy, chrzest kolonijny.

Górskie wędrówki – zapoznamy się z przyrodą Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz świetnie przygotowanymi górskimi szlakami. Zanim jednak wyruszymy na szlak porozmawiamy o bezpieczeństwie w górach i ważnej roli TOPRu. Jako pierwszy szczyt zdobędziemy Gubałówkę i pójdziemy na spacer aż do Butorowego Wierchu. W Zakopanym podejdziemy pod skocznię narciarską na Wielkiej Krokwi  i skosztujemy regionalnych specjałów na Krupówkach. Czeka nas również wyprawa nad Morskie Oko - jeden z najdłuższych i najczęściej odwiedzanych szlaków górskich, oraz spacer Doliną Kościeliską - drugą co do wielkości doliną w Tatrach Polskich. Wybierzemy się również nad Kąpieliska Szymoszkowa  – największy w Polsce zbiornik z wodą geotermalnie podgrzewaną, z mnóstwem atrakcji i zjeżdżalniami. Góralskie Bajanie  - przy ognisku poznamy góralskie legendy i gawędy. Na koniec utworzymy grupy, które wezmą udział w konkursie wiedzy o Podhalu i Tatrach. Jeden wieczór poświęcimy również na naukę gwary góralskiejJ Góralski targ – Zorganizujemy grę terenową, w której podzielimy się na zbójników grasujących po  Krupówkach i górali walczących z niesfornymi rabusiami.  Orientacja w terenie – umiejętnością niezbędną dla prawdziwych traperów jest posługiwanie się mapą i kompasem. Podczas specjalnie zorganizowanych zajęć nasi zbójnicy nuczą się odczytywać najważniejsze znaki topograficzne i piktogramy z mapy, bardziej doświadczeni nauczą się wyznaczać współrzędne geograficzne.

 

CENA ZAWIERA

  • przejazd autokarem turystycznym /klimatyzacja, bark, WC ,DVD/
  • zakwaterowanie: 9 noclegów w Ośrodku Wypoczynkowym „Baca” w Poroninie – pokoje 3,4 i 5 osobowych z łazienkami
  • 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad + deser, kolacja. Wszystkie posiłki przygotowywane są w obiekcie
  • uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną i obiad w Krakowie
  • 4 wycieczki autokarowe (Zakopane – Gubałówka, Butorowy Wierch, Skocznia, Morskie Oko, Dolina Kościeliska, Kąpielisko Szymoszkowa)
  • przewodnik TPN – Dolina Kościeliska i Morskie Oko
  • opieka profesjonalnej kadry pedagogicznej
  • przewodnik po Krakowie
  • ubezpieczenie NNW (10 000 zł )

 

 TRANSPORT

Istnieje możliwość wsiadania uczestników w wymienionych poniżej miejscowościach:

 

Godzina odjazdu

Nazwa przystanku

18:00

USTKA, D.A., ul. Portowa (pętla)

18:30

SŁUPSK, D.A., ul. Kołłątaja MZK (przy dworcu PKS)

19:0

KOŁCZYGŁOWY, ul. przystanek autobusowy

19:30

BYTÓW, ul. Kochanowskiego

20:30

CHOJNICE, D.A., ul. Dworcowa

22:00

BYDGOSZCZ, D.A., ul. Jagiellońska

23:00

TORUŃ, D.A., ul. Dąbrowskiego

00:15

WŁOCŁAEK, D.A., ul. Okrzei

02:00

ŁÓDŹ, D.A., Kaliska

03:45

CZĘSTOCHOWA, D.A., ul. Aleja Wolności

05:00

KATOWICE, D.A., ul. Piotra Skargi

06:15

KRAKÓW, M.D.A., ul. Bosacka

08:00

RABKA ZDRÓJ

UWAGA: Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników. Kolejność realizowanego programu uzależniona jest również od warunków pogodowych.

Program w większości realizowany jest na świeżym powietrzu, proponujemy więc wygodny strój sportowy i ciepłe okrycie.