Kolonia letnia w RABCE ZDRÓJ

Program: Turystyczno-Krajoznawczy 

kolonia-letnia-w-rabce-zdroj-lato-2017-157.jpg [miniatura]

Terminy:

22.07-02.08.2017 r. - ostatnie wolne miejsca!

31.07-11.08.2017 r.

Transport: autokar całodziennym pobytem w kąpielisku termalnym „Gorący Potok „ w Szaflarach

Wiek: 8-15 lat

Cena: 1350 zł. /osoba WSZYSTKO W CENIE !!!

Rabka Zdrój znana miejscowość uzdrowiskowa, jest doskonałym miejscem na aktywny wypoczynek, a jednocześnie relaks i wyśmienitą zabawę z dala od miejskiego zgiełku. Uczestnicy odkryją tu uroki naszej polskiej tradycji, różnorodność przyrody i kultury. Proponujemy zakwaterowanie w znanym nam i sprawdzonym obiekcie – D.W. KARABELA w Rabce Zdrój. Obiekt dysponuje pokojami 3-4-5 - osobowymi z łazienkami.  Na terenie ośrodka dostępne są również: bilard, piłkarzyki, stół do tenisa, miejsce na ognisko lub grill, sala dyskotekowa, aneks kuchenny, plac zabaw dla dzieci, boisko sportowe. Pierwszym świadczeniem jest śniadanie w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu + suchy prowiant w drogę powrotną, oraz obiad w Krakowie.

PROGRAM RAMOWY

1-2 DZIEŃ – Przejazd nocny do Rabki Zdrój – uzdrowiska położonego w uroczej kotlince na pograniczu Gorców i Beskidu Wyspowego. Po obiedzie spotkanie integracyjne i zapoznanie się z okolicą. Kolacja i nocleg.

3-10 DZIEŃ – Realizacja programu z „mocą atrakcji”

11-12 DZIEŃ – Po śniadaniu pakowanie i wykwaterowanie z pokojów. Podczas przejazdu powrotnego zwiedzanie centrum Krakowa i spacer z przewodnikiem miejskim Traktem Królewskim: Wawel - Katedra Wawelska (wewnątrz) Groby Królewskie, dziedziniec zamkowy, Droga królewska ul. Kanonicza, Grodzka, Sukiennice, Kościół Mariacki, Wieża Ratusz owa, ul. Floriańska, Dom Matejki, Brama Floriańska, Barbakan, wizyta na dziedzińcu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obiad i czas do dyspozycji własnej. Wyjazd z Krakowa w godzinach wieczornych. Przejazd nocny. Powrót do Słupska w godzinach porannych.

MOC ATRAKCJI

Aktywnie  - gry i zabawy ruchowe na powietrzu, siatkówka, dwa ognie, kometka. W przypadku złej pogody zajęcia świetlicowe np. warsztaty malarstwa w szkle. Wieczór humoru i dowcipu, bal przebierańców, wieczór filmowy, chrzest kolonijny.

Górskie wędrówki – zapoznamy się z fauną i florą beskidzką oraz świetnie przygotowanymi górskimi szlakami. Zanim jednak wyruszymy na szlak porozmawiamy o bezpieczeństwie w górach i ważnej roli GOPRu – spotkanie z goprowcami i pogadanka połączona z lekcją wspinaczki i orientacji w terenie. Na początek zbadamy najbliższe otoczenie, przespacerujemy się do parku zdrojowego z tężnią solankową i licznymi placami zabaw. Kolejnego dnia zbadamy Polczakówkę z wieżą widokową, oraz wyjdziemy na ścieżkę edukacyjną Krzywoń.  Jako pierwszy szczyt zdobędziemy Bacówkę na Maciejowej o wysokości ponad 800 mnm, a następnie Luboń Wielki o wysokości 1022 m n p, gdzie prowadzą trzy szlaki górskie o różnej skali trudności.   

Czeka nas również piesza wycieczka do Chabówki, a tam zwiedzanie Skansenu Taboru Kolejowego, oraz pracowni lutniczej.

Wybierzemy się również na wycieczkę autokarową z całodziennym pobytem w kąpielisku termalnym „Gorący Potok „ w Szaflarach. Podczas zabawy przerwa na obiad.  Czeka nas również niezapomniana zabawa w unikatowym Parku Rozrywki „RABKOLAND”.

Góralskie tradycja  - zwiedzanie muzeum górali i zbójników.

Orientacja w terenie – umiejętnością niezbędną dla prawdziwych traperów jest posługiwanie się mapą i kompasem. Podczas specjalnie zorganizowanych zajęć nasi odkrywcy nuczą się odczytywać najważniejsze znaki topograficzne i piktogramy z mapy, bardziej doświadczeni nauczą się wyznaczać współrzędne geograficzne.  

 

CENA ZAWIERA

  • przejazd autokarem turystycznym /klimatyzacja, bark, WC ,DVD/
  • zakwaterowanie: 9 noclegów w W. KARABELA w Rabce Zdrój – pokoje 3,4 i 5 osobowych z łazienkami
  • 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, deser, kolacja. Wszystkie posiłki przygotowywane są w obiekcie
  • uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną i obiad w Krakowie
  • wycieczka autokarowa (całodzienny pobyt w Kąpielisku Termalnym ”Gorący Potok” w Szaflarach/obiad/)
  • opieka profesjonalnej kadry pedagogicznej
  • przewodnik GOPR – jedna wycieczka górska
  • przewodnik po Krakowie
  • ubezpieczenie NNW (10 000 zł )
  • wszystkie bilety wstępu

 

UWAGA: Program jest ramowy. Jego realizacja uzależniona będzie od kondycji i wieku uczestników. Kolejność realizowanego programu uzależniona jest również od warunków pogodowych.

Program w większości realizowany jest na świeżym powietrzu, proponujemy więc wygodny strój sportowy i ciepłe okrycie.

TRANSPORT:

Istnieje możliwość wsiadania uczestników w wymienionych poniżej miejscowościach:

 

Godzina odjazdu

Nazwa przystanku

18:00

USTKA, D.A., ul. Portowa (pętla)

18:30

SŁUPSK, D.A., ul. Kołłątaja MZK (przy dworcu PKS)

19:00

KOŁCZYGŁOWY, przystanek autobusowy

19:30

BYTÓW, ul. Kochanowskiego

20:30

CHOJNICE, D.A., ul. Dworcowa

22:00

BYDGOSZCZ, D.A., ul. Jagiellońska

23:00

TORUŃ, D.A., ul. Dąbrowskiego

00:15

WŁOCŁAEK, D.A., ul. Okrzei

02:00

ŁÓDŹ, D.A., Kaliska

03:45

CZĘSTOCHOWA, D.A., ul. Aleja Wolności

05:00

KATOWICE, D.A., ul. Piotra Skargi

06:15

KRAKÓW, M.D.A., ul. Bosacka

08:00

RABKA ZDRÓJ