Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

STRALSUND

2017-04-21 KRAJOWE Z WYPADEM ZAGRANICZNYM

STRALSUND - BRAMA RUGII

30.05.2017 r.

nadbałtyckie miasto w niemieckim kraju związkowym Maklemburgia – Pomorze Przednie, leżące nad cieśniną Strelasund i mające połączenia z największą wyspą Niemiec – Rugią

Wyjazd ze Słupska we wczesnych godzinach rannych i przejazd przez pasmo polskiego nabrzeża, czyli miejscowości: Dziwnów, Międzyzdroje, Świnoujście. Przeprawa promowa na wyspę Uznam i dalej już na terenie Niemiec przejazd do Stralsundu. Zwiedzanie zaczniemy od Starego Miasta, gdzie ujrzeć można wielką różnorodność architektoniczną, z wieloma uroczymi domami szczytowymi ówczesnych kupców, z kościołami, wąskimi uliczkami oraz placami. Wizytówką Starego Rynku jest kościół św. Mikołaja oraz ratusz – jako jedna z najważniejszych niesakralnych budowli północnoniemieckiego gotyku ceglanego, a także Dwór Artusa (w którym już w XIV wieku organizowano oficjalne przyjęcia i przyjmowano ważne osobistości), kamienica Wulflama, Commandantenhus (dawna siedziba dowódcy szwedzkiego garnizonu) oraz współczesny blok z wielkiej płyty – które wspólnie tworzą swoisty przekrój przez architektoniczną historię miasta. Czas wolny na odpoczynek i następnie spacer do portu miejskiego, gdzie przybijają promy oraz statki wycieczkowe.  ”Gorch Fock” stojący na stałe w porcie stanowi dodatkową atrakcję turystyczną. Jest to żaglowiec szkolny na cześć niemieckiego poety i pisarza marynisty, publikującego pod pseudonimem literackim Gorch Fock. Pobyt w porcie zakończymy wizytą w Oceaneum będącym największą w północnej Europie placówką popularyzującą wiedzę o Bałtyku, morzach północnych i północnym Atlantyku. Ok. 17.00 wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki  ok. godz. 24.00.

Cena: 149 zł/osoba

  • przejazd autokarem turystycznym
  • opieka pilota/ przewodnika podczas wycieczki
  • ubezpieczenie podróżne NNW i KL

 

Uwaga! Dodatkowo płatne bilet wstępu do Oceaneum – 14 EUR , wyżywienie do uzgodnienia