Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

KRAKÓW, WIELICZKA I ZAKOPANE

krakow-wieliczka-i-zakopane-391.jpg krakow-wieliczka-i-zakopane-390.jpg

KRAKÓW   I  PODHALE

 

Dzień 1.  26.04.2020  niedziela

Wyjazd w godzinach wieczornych i przejazd na południe Polski.

Dzień 2.  27.04.2020  poniedziałek

W godzinach rannych przyjazd do Krakowa. Ok. godz. 9.00 spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Starego Miasta: spacer ulicą Kanoniczą, Grodzką z Kościołem Św. Piotra i Pawła oraz Kościołem Św. Andrzeja, przejście pod Pałac Biskupi ze słynnym "Oknem Papieskim", Uniwersytet Jagielloński – Collegium Maius, Rynek Główny, Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Kościół Mariacki. Zwiedzanie Muzeum Podziemia Rynku “Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”. Następnie udamy się na zwiedzanie Kazimierza – dawnego miasta pod Krakowem: omówienie lokacji miasta przez Kazimierza Wielkiego w 1333 r. oraz dziejów miasta. Zobaczymy dawny Ratusz Miejski – Muzeum Etnograficzne, Plac Wolnica. Następnie udamy się do Dzielnicy Żydowskiej tzw. „Oppidium Judeorum”: omówienie dziejów Żydów Kazimierskich, świąt i tradycji żydowskich. Zobaczymy również synagogi żydowskie: Starą Synagogę, obecnie Muzeum Judaistyczne, Synagogę Remuh (wewnątrz) i Stary Cmentarz Żydowski.  Czas wolny w centrum miasta. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3.  28.04.2020  wtorek

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem godz. 08:30. Zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego: Katedra Wawelska, Groby i Krypty Królewskie, Dzwon Zygmunta, Krypta Prezydenta, dziedziniec Zamku Królewskiego, Komnaty Królewskie, Smok Wawelski. Następnie przejazd do Wieliczki. Zwiedzanie Kopalni Soli Kamiennej, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. W godzinach popołudniowych przejazd do Białego Dunajca na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4.  29.04.2020  środa

Po śniadaniu zwiedzanie Zakopanego: Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, Kaplica na Jaszczurówce, Wielka Krokiew, stary kościółek i Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku - pierwszy zakopiański cmentarz powstały w połowie XIX wieku, na którym pochowani są ludzie wybitni i zasłużeni dla Zakopanego, Tatr i Podhala. Następnie wjazd koleją linowo - terenową na Gubałówkę, z której roztacza się piękny widok na część Tatr słowackich, polskich i oczywiście na Giewont. Tutaj czas wolny. Tego dnia obowiązkowo zaserwujemy sobie jeszcze spacer po Krupówkach, gdzie będzie okazja na zakup oscypków. Powrót do Słupska, na trasie obiad.

Dzień 5.  30.04.2020  czwartek

Przyjazd do Słupska około 5-6 rano.

  

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE!

 

CENA: 535zł  (przy 45. płatnych uczestnikach)

 

W cenie wycieczki:

 • transport komfortowym autokarem
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie NNW
 • 2 noclegi (w Krakowie i w Białym Dunajcu)
 • wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja, 1 x obiad na trasie
 • przewodnik miejski po Krakowie
 • obowiązkowe opłaty drogowe i parkingowe

 

Dodatkowo płatne: (ulgowe bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w wysokości ok. 113zł)

 • Kraków- Katedra Wawelska, Groby i Krypty Królewskie oraz Dzwon Zygmunta –8zł ulg.
 • Komnaty Królewskie w Zamku Królewskim– 17zł ulg. + 10 zł dodatkowy przewodnik na Komnaty Królewskie (wstęp tylko z przewodnikiem, który może oprowadzać maksymalnie 30os.)
 • Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza – 6zł ulg. (jest prowadzony remont częściowy ołtarza, więc odwiedzimy go o ile będzie taka możliwość)
 • Podziemia Rynku w Krakowie - 19 zł ulg.
 • Bożnica Remuh – 6zł
 • Wieliczka 28zł
 • Kolej linowa Gubałówka 19zł

Ceny biletu wstępu są w wersji ulgowej, wiec ceny normalne biletów mogą być nieco wyższe!