Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

MAJÓWKA - DOLNY ŚLĄSK I UROKI CZECH

majowka-dolny-slask-i-uroki-czech-389.jpg majowka-dolny-slask-i-uroki-czech-388.jpg

DOLNY ŚLĄSK I UROKI CZECH

 

DZIEŃ 1.  30.04.2020 (czwartek)

Wyjazd rano (6.00) ze Słupska  i przejazd na południe Polski do Wrocławia. Pobyt w Afrykarium. Przejazd do Kudowy Zdrój. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych spacer po uzdrowisku – odrestaurowany Park Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych (wody arsenowe). Nocleg.

DZIEŃ 2.  01.05.2020 (piątek)

Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę, przekroczenie granicy czeskiej i przyjazd do Adrszpach -  małej miejscowości wypoczynkowej położonej w Górach Stołowych w Republice Czeskiej. Tutaj zobaczymy Adrszpachskie Skalne Miasto, przespacerujemy się między labiryntami form skalnych, wśród których przebiega trasa turystyczna nie wymagająca żadnej wprawy przy chodzeniu po górach, składająca się z wygodnych schodków, poręczy, drabin i miejscami sztucznie wybudowanych chodników i platform oraz odbędziemy rejs stateczkiem po jeziorku. Następnie przejedziemy do miasta Dvůr Králové nad Labem, gdzie znajduje się ogród zoologiczny specjalizujący się w zwierzętach Afryki i przeżyjemy prawdziwe Zoo Safari. Nie trzeba jechać do Afryki, aby zobaczyć dziko żyjące stada zebr czy antylop. Przejazd do Kudowy Zdrój. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 302.05.2020 (sobota)

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do PRAGI. Zwiedzanie – stolicy Czech, której zabytkowe centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tutaj zobaczymy m.in.: Hradczany z Zamkiem Praskim, gotycką katedrą św. Wita oraz Złotą Uliczką oraz Strahovski Klasztor. Przejście do zabytkowej dzielnicy Mala Strana ze słynnym Małostrańskim Rynkiem, pełnej kościołów, pałaców i ogrodów oraz urokliwych uliczek. Następnie spacer po Starym Mieście ze średniowiecznym mostem Karola, Rynkiem Staromiejskim - najbardziej reprezentacyjnym  placem miasta z Ratuszem, na wieży którego znajduje się ruchomy zegar astronomiczny "Orloj" z XV wieku, następnie Parlament, Muzeum Narodowe i Kościół Matki Bożej Śnieżnej. Wartym zobaczenia jest także Plac Wacława - główna arteria praska, w dzień i w nocy tętniącą życiem kulturowym, towarzyskim oraz handlowym. Czas wolny. Obiad z degustacją piwa. Powrót do Polski. Przejazd do Karpacza (ok. 170 km). Nocleg.

 DZIEŃ 403.05.2020 (niedziela)

Po śniadaniu i wykwaterowaniu złożymy wizytę w Świątyni Wang. Jest to ewangelicki kościół parafialny, przeniesiony w 1842 roku z miejscowości Wang, leżącej nad jeziorem o tej samej nazwie w Norwegii. Uważany jest za najstarszy drewniany kościół w Polsce. Konstrukcja kościoła wykonana jest bez użycia gwoździ. Następnie przejazd w drogę powrotna do Słupska. Na trasie obiad. Zakończenie wycieczki ok. 24.00

 

CENA: od 840zł/os.  (przy 40. uczestnikach)

 

W CENĘ WLICZONE JEST:    

  • przejazd komfortowym autokarem
  • noclegi w pokojach 2 os. z łazienkami
  • wyżywienie (3. śniadania, 2.x obiadokolacja, 1. obiad w Pradze, 1.obiad na trasie powrotnej)
  • przewodnik po Pradze
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie NNW i KL

 

DODATKOWO PŁATNE:

  • bilety wstępu: (ok. 150zł)
            Afrykarium – 20zł ulg / 30zł norm.
             Skalne Miasto – 120czk
             ZOO- Dvur Kralove – 180czk / 230czk
             Hradczany Złota Uliczka – 250czk
             Świątynia Wang – 5zł ulg. / 8zł norm.

            

 

 

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE!