Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

MAJÓWKA - TRZY WYSPY

majowka-trzy-wyspy-387.jpgmajowka-trzy-wyspy-386.jpg

TRZY WYSPY 

 

Dzień 1.  01.05.2020  (piątek)

Wyjazd w godzinach rannych i przejazd na zachód. W drodze na wyspę zatrzymamy się w nadmorskiej miejscowości Trzęsacz i zobaczymy tam ruiny gotyckiego kościółka na klifie, które są jedyną taką atrakcją  w Europie. W Dziwnowie przekraczamy rzekę Dźwinę i mostem zwodzonym wjeżdżamy na wyspę Wolin. Poprzez Woliński Park Narodowy dojeżdżamy na Wzgórze Gosań – najwyższe wzniesienie polskiego wybrzeża, bezpośrednio nad morzem, z którego roztacza się przepiękny widok na Bałtyk. Następnie odwiedziny „u żubrów”, czyli spacer do Zagrody Pokazowej Żubrów. Przejazd do Międzyzdrojów na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2.  02.05.2020 (sobota)

Po śniadaniu przejazd na wyspę Uznam i dalej przejazd ponownie na stały ląd do Stralsundu (Niemcy). Spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczymy różnorodność i bogactwo architektoniczne domów dawnych kupców, Stary Rynek z kościołem św. Mikołaja i ratuszem – najważniejszą niesakralną budowlę północnoniemieckiego gotyku ceglanego, Dwór Artusa, kamienicę Wulflama, Commandantenhus – dawną siedzibę dowódcy szwedzkiego garnizonu. Następnie spacer do portu miejskiego, gdzie cumuje „Gorch Fock” - żaglowiec szkolny przypominający nasz „Dar Pomorza”. Pobyt w porcie zakończymy wizytą w Ozeaneum – największa w północnej Europie placówka popularyzująca wiedzę na temat Bałtyku, mórz północnych i północnego Atlantyku. Następnie udamy się do Muzeum Morskiego, czyli  największego muzeum nauk przyrodniczych na północno – wschodnim wybrzeżu Niemiec. Następnie ruszymy na wyspę Rugię największą wyspę Niemiec, na którą prowadzi nowy most autostradowy. Na wyspie znajdują się liczne miejscowości wypoczynkowe i uzdrowiskowe, ale najliczniejszym i najbardziej godnym zobaczenia miastem wyspy jest Sassnitz. Z kolei na północ od Sassnitz, na kredowym półwyspie Jasmund zlokalizowany jest Park Narodowy Jasmund z klifowymi formacjami skalnymi, który również jest godny zobaczenia.  Czas wolny. Powrót do Międzyzdrojów na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.  03.05.2020  (niedziela)

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Szczecina. Zwiedzanie najcenniejszych zabytków z przewodnikiem. Podczas spaceru obowiązkowo zobaczymy m.in.: Wały Chrobrego,  czyli taras widokowy o długości ok. 500 m na skarpie wzdłuż Odry, który jest słynnym założeniem urbanistyczno-architektonicznym i współtworzy wraz z Zamkiem Książąt Pomorskich i Katedrą pw. św. Jakuba, nadodrzańską sylwetkę miasta, widoczną z głównych tras dojazdowych. Następnie przejazd do usytuowanej w samym centrum miasta kawiarni Cafe 22, gdzie przy kawie i deserze będziemy mogli podziwiać przepiękną panoramę Szczecina z dwudziestego drugiego piętra. Udanie się w drogę powrotną. Na trasie obiad. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

 

Cena: 570zł/os. (przy min. 40 uczestnikach)

 

W cenę wliczone jest:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 2 noclegi
  • wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja, 1 x obiad, kawa i deser w kawiarni Cafe 22)
  • opieka pilota
  • przewodnik w Szczecinie
  • ubezpieczenie podróżne NNW i KL

DODATKOWO PŁATNE:

  • bilety wstępu:

Zagroda Żubrów - 5zł ulg.; 7zł norm.

Oceaneum i Muzeum Morskie - bilet łączony: dzieci 4-16 lat 11euro; studenci, uczniowie 17euro, dorośli 23euro

 

 

 

 

 

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE!