Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

TORUŃ

torunskie-pierniczki-233.jpg

TORUŃ

Wyjazd w godzinach porannych 06:00 w kierunku Torunia.

Po przejeździe do Torunia zwiedzanie z przewodnikiem najsłynniejszych zabytków miasta. Spacer wokół murów obronnych w kierunku Krzywej Wieży, następnie przejście pod pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz, Kościół Janów i Dom Kopernika. Dla chętnych grup do wyboru wizyta w: Planetarium, Orbitarium, Geodium, Żywym Muzeum Piernika. Na zakończenie tej niezwykle pachnącej wyprawy zakup pamiątek i wyjazd w drogę powrotną.

PLANETARIUM - Planetarium im. W. Dziewulskiego w Toruniu działa od 1994 r. Prezentowane są tu seanse astronomiczne z zakresu wiedzy astronomicznej.

ORBITARIUM - to oryginalna wystawa interaktywna udostępniona zwiedzającym od lipca 2005 roku. Jej centralnym elementem jest model sondy Cassini o połowę mniejszy od oryginału pracującego na orbicie planety Saturn.

GEODIUM - Wystawa poświęcona jest Ziemi jako planecie. Jej centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc.

ŻYWE MUZEUM PIERNIKA – tutaj nie tylko zobaczysz i posmakujesz pierników, ale także uczestniczysz w procesie powstawania pachnącego ciasta, samodzielnie dodasz miodu, tłuczonego kardamonu, imbiru, kory cynamonowej, goździków, a nawet szczyptę pieprzu... Potem każdy zagniecie ciasto, rozwałkuje, zamknie w ozdobnej formie i słuchając legend o pierniku i Toruniu poczeka, aż własny piernik upiecze się w wiekowym piecu...


Powrót w późnych godzinach wieczornych - około 22:00-22:30

W CENĘ WLICZONE JEST:

  • przejazd autokarem turystycznym ze Słupka lub Ustki spod wskazanego miejsca

  • opieka pilota podczas wycieczki

  • licencjonowany przewodnik po Toruniu

  • ubezpieczenie podróżne NNW

DODATKOWO PŁATNE:

  • Planetarium - ok. 8zł

  • Orbitarium - ok. 6zł

  • Geodium - ok. 6zł

  • Bilet łączony (seans + jedna wystawa) - 13zł

  • Bilet łączony (seans + dwie wystawy) - 18,50zł

  • Żywe Muzeum Piernika - ok. 9,5zł

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas wycieczki istnieje możliwość nabycia drobnych przekąsek w postaci słodkich bułek, frytek, gofrów, lodów oraz napojów. 

Podczas realizacji programu sugerujemy wybór jednej z proponowanych wystaw multimedialnych przy Planetarium, Każdorazowo sprawdzamy możliwości dokonania rezerwacji wybranej atrakcji w wybranym przez grupę terminie lub sugerujemy termin ze względu na wolne seanse (zwłaszcza w sezonie wiosennym)