Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

KARTUZY, SZYMBARK, CHMIELNO, MALBORK I GNIEW

kartuzy-szymbark-chmielno-malbork-i-gniew-326.jpgkartuzy-szymbark-chmielno-malbork-i-gniew-325.jpg

KARTUZY, SZYMBARK, CHMIELNO,

MALBORK I GNIEW

 

DZIEŃ 1.

Wyjazd w godzinach rannych i przejazd do Kartuz – serca Kaszub, przez które prowadzi turystyczny Szlak Kaszubski. W Kartuzach zwiedzimy Muzeum Kaszubskie im. F. Tredera zawierające zbiory dotyczące historii i folkloru Kaszub. Następnie pojedziemy do wsi Szymbark znanej z domu „do góry nogami” i wraz z przewodnikiem zwiedzimy Centrum Edukacji i Promocji Regionu, w którym znajdują się m.in.: repliki drewnianego budownictwa kaszubskiego i ekspozycje tradycyjnych sprzętów użytku codziennego, Dom Sybiraka, model łagru Borowicze, model rampy załadowczej z oryginalnym parowozem i wagonami składu zsyłkowego na Syberię, replika bunkra Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski, Dom Harcerza. Następnie wejdziemy na Wieżycę - najwyższe wzgórze tzw. Wzgórz Szymbarskich, na szczycie której znajduje się platforma widokowa. Potem przejedziemy do Chmielna – dużej kaszubskiej wsi letniskowej, gdzie znajduje się Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów. W muzeum zobaczymy eksponaty ceramiki pochodzące z ostatnich 300. lat, bogato zdobione charakterystycznym wzornictwem rodu oraz inne oryginalne sprzęty. W warsztacie Necla istnieje możliwość obserwacji pracy garncarza oraz samodzielnego lepienia garnków. Po tak udanym dniu pora na odpoczynek przy ognisku wraz z pieczeniem kiełbasek oraz kolację. Nocleg  w Chmielnie lub okolicach.   

DZIEŃ 2.

Po śniadaniu przejedziemy do Malborka. Przewodnik oprowadzi nas po Zamku Krzyżackim i opowie o historii tej największej twierdzy obronnej w stylu gotyckim oraz o zakonie. Po zwiedzaniu czas na obiad. Ale to nie koniec poznawania dawnej historii bowiem pojedziemy następnie do Zamku w Gniewie, który stanowił niegdyś w swej bogatej przeszłości siedzibę komtura krzyżackiego. Odbudowany i odrestaurowany obecnie stanowi obok zamku w Malborku jeden z najbardziej rozpoznawalnych zamków w północnej części Polski. Po tej lekcji historii powrót do domu w godzinach wieczor

W CENĘ WLICZONE JEST:

  • przejazd autokarem turystycznym

  • 1 nocleg

  • opiekę pilota

  • przewodników w zwiedzanych obiektach

  • wyżywienie: 1 x śniadanie, 2 x obiad, 1 x kolacja z grillem

  • ubezpieczenie NNW


DODATKOWO PŁATNE:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów