Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

MIĘDZYZDROJE I STRALSUND

miedzyzdroje-i-stralsund-287.jpg miedzyzdroje-i-stralsund-286.jpg

MIĘDZYZDROJE I STRALSUND

1 Dzień

Wyjazd w godzinach rannych i przejazd do Trzęsacza, gdzie zobaczymy wysoki klif i stojące na nim ruiny średniowiecznego kościoła. Dalej pojedziemy do Wolińskiego Parku Narodowego, do Zalesia, gdzie odwiedzimy Zagrodę Pokazową Żubrów. Inną atrakcją turystyczną parku jest Wzgórze Gosań – najwyższe wzniesienie polskiego wybrzeża leżące na wyspie Wolin, bezpośrednio nad morzem, z którego roztacza się piękny widok na Bałtyk. Kolejnym punktem zwiedzania będą Międzyzdroje. Tam zwiedzimy Muzeum Przyrodnicze, Galerię Figur Woskowych, Aleję Gwiazd, a na Molo będziemy mogli odpocząć po podróży. Obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 Dzień

Po śniadaniu wyruszymy do Niemiec. Przeprawa promowa na wyspę Uznam do Świnoujścia. Krótki spacer po Starym Mieście (Kościół Chrystusa Pana – Gwiazda Morza) i dalej przejazd do Stralsundu. Zwiedzanie zaczniemy od Starego Miasta, gdzie ujrzeć można wielką różnorodność architektoniczną, z wieloma uroczymi domami szczytowymi ówczesnych kupców, z kościołami, wąskimi uliczkami oraz placami. Wizytówką Starego Rynku jest kościół św. Mikołaja oraz ratusz – jako jedna z najważniejszych niesakralnych budowli północnoniemieckiego gotyku ceglanego, a także Dwór Artusa (w którym już w XIV wieku organizowano oficjalne przyjęcia i przyjmowano ważne osobistości), kamienica Wulflama, Commandantenhus (dawna siedziba dowódcy szwedzkiego garnizonu) oraz współczesny blok z wielkiej płyty – które wspólnie tworzą swoisty przekrój przez architektoniczną historię miasta. Czas wolny na odpoczynek i następnie spacer do portu miejskiego, gdzie przybijają promy oraz statki wycieczkowe. Gorch Fock stojący na stałe w porcie stanowi dodatkową atrakcję turystyczną. Jest to żaglowiec szkolny na cześć niemieckiego poety i pisarza marynisty, publikującego pod pseudonimem literackim Gorch Fock. Pobyt w porcie zakończymy wizytą w Ozeaneum  i Muzeum Morskim będącymi największą w północnej Europie placówkami popularyzującymi wiedzę o Bałtyku, morzach północnych i północnym Atlantyku. Ok. 17.00 wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki  ok. godz. 01.00.

 

W CENĘ WLICZONE JEST:

  • przejazd komfortowym autokarem

  • nocleg ze śniadaniem

  • 1 x obiadokolacja

  • opieka pilota

  • ubezpieczenie NNW i KL

PŁATNE DODATKOWO:

  • bilet wstępu do Ozeaneum i Muzeum Morskiego – 7EUR

  • bilety w Międzyzdrojach –ok. 25zł

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE!