Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

WARSZAWA

warszawa-285.jpg warszawa-284.jpg

WARSZAWA – METROPOLIA NAD WISŁĄ

Dzień 1. 

Wyjazd w godzinach nocnych i przejazd do stolicy. Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem (wszystkie obiekty z zewnątrz). Zaczniemy od Placu Zamkowego, by zobaczyć Kolumnę Króla Zygmunta III Wazy, Pałac Pod Blachą, Zamek Królewski oraz  Bazylikę Archikatedralną Św. Jana Chrzciciela, w kryptach której znajdują się grobowce zasłużonych Polaków. Podczas spaceru zobaczymy Rynek Starego Miasta – jeden z najbardziej malowniczych zakątków Warszawy. Następnie udamy się na Krakowskie Przedmieście, gdzie zobaczymy liczne zabytki w postaci pałaców, kościołów i pomników, m.in.: Grób Nieznanego Żołnierza (zmiany warty), Plac Marszałka Piłsudskiego, Teatr Wielki. W południe wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie za pomocą nowoczesnych technik audiowizualnych przedstawiono walkę i codzienność powstania na tle okupacji, poprzez ukazanie złożonej sytuacji międzynarodowej, aż po powojenny terror komunistyczny i losy powstańców w PRL. Kolejnym punktem wycieczki jest wjazd najszybszą windą w Polsce na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki pozwalający ujrzeć nowoczesne oblicze miasta. Po tych podniebnych wrażeniach udamy się na obiadokolację. Tego dnia zaplanowano również wizytę w Złotych Tarasach i tu czas wolny (1,5godz.). Przejazd na nocleg.

Dzień 2. 

Po śniadaniu wizyta na Stadionie Narodowym (zwiedzanie pt. „Piłkarskie emocje”)– wspaniałym obiekcie wybudowanym z okazji EURO 2012, któremu UEFA przyznała najwyższą światową klasę. Następnie przejazd do Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest promowanie i popularyzacja wiedzy naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa fizyki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Przejazd w kierunku Łazienek Królewskich – zespołu pałacowo – ogrodowego, gdzie zobaczymy wspaniałe zabytki architektury, w tym Pałac i Teatr na Wyspie, Pałac Myślewicki, pomnik Fryderyka Chopina (zwiedzanie z zewnątrz) i inne ciekawe obiekty. Przejazd na obiadokolację.

Powrót do Słupska w godzinach nocnych.

 

W CENE WLICZONE JEST:

  • przejazd autokarem turystycznym i busem (20 osobowym)

  • opieka pilota

  • ubezpieczenie NNW

  • realizacja programu turystycznego

  • przewodnik miejski po Warszawie

  • 1 nocleg ze śniadaniem, 2 obiadokolacje

DODATKOWO PŁATNE (ok. 75zł)

  • wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki

  • Stadion Narodowy

  • Muzeum Powstania Warszawskiego (zwiedzanie indywidualne)

  • Centrum Nauki Kopernik (zwiedzanie indywidualne)

 

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW MOŻE ULEC ZMIANIE!