Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

CZĘSTOCHOWA, KRAKÓW, ZAKOPANE, SŁOWACJA, WADOWICE I OŚWIĘCIM

krakow-i-podhale-z-wypadem-na-slowacje-237.jpg  krakow-i-podhale-z-wypadem-na-slowacje-238.jpg

CZĘSTOCHOWA, KRAKÓW, ZAKOPANE, SŁOWACJA, WADOWICE I OŚWIĘCIM

DZIEŃ 1.

Wyjazd w godzinach rannych i przejazd na południe Polski. Na trasie zatrzymamy się w Częstochowie, gdzie zwiedzimy Zespół klasztorny Paulinów na Jasnej Górze, który jest jednym z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i od setek lat, najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce. Przejazd do Krakowa – na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2.

Po śniadaniu zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem. Zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego (wewnątrz) – Komnaty Królewskie na Zamku Królewskim oraz Katedra - miejsce koronacji królów Polski oraz spoczywania ich szczątków, gdzie zobaczymy wnętrze Katedry, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta i Muzeum Katedralne. Zobaczymy także Stare Miasto - zaliczane do najwyższej w skali krajowej zabytków, a w tym: Rynek Główny - najważniejsza przestrzeń publiczna tego miasta, miejsce  o wyjątkowym znaczeniu historycznym, kulturowym i społecznym wraz z Sukiennicami, Kościołem NMP, pomnikiem Adama Mickiewicza i szeregiem zabytkowych kamienic. Na Starówce zobaczymy również: Collegium Maius Uniwersytetu Jagielońskiego i pozostałości murów obronnych – Bramę Floriańską i Barbakan. W godz. 15.00 – 17.00 czas wolny i możliwość posiłku (we własnym zakresie). Po przerwie dalsze zwiedzanie z przewodnikiem. Zapraszamy do Kazimierza - części Krakowa wchodząca w skład Dzielnicy I Stare Miasto. Krakowski Kazimierz jest miejscem szczególnym. Tutaj historia przeplata się z życiem współczesnym na każdej  z ulic i w każdej z kamienic. Jedynie tu możemy zaobserwować przenikanie się tradycji chrześcijańskich oraz żydowskich. Wśród tutejszych zabytków wyróżniają się kościoły Bożego Ciała i św. Katarzyny, kościół O.O. Paulinów na Skałce – sanktuarium św. Stanisława. Przy samej ulicy Szerokiej znajduje się pięć bożnic. Najstarsza – Stara Bożnica, zniszczona podczas wojny, została odrestaurowana i dziś mieszczą się tam zbiory judaistyczne Muzeum Historycznego Krakowa. Jedyną czynną obecnie ortodoksyjną bożnicą jest Bożnica Remuh (zwiedzanie wewnątrz).  W pobliżu znajduje się jeden  z  najstarszych w Europie i w Polsce cmentarzy żydowskich. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3.

Po śniadaniu przejazd do Zakopanego i zwiedzanie miasta: Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach - wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pała II po zamachu z 1981 roku, Kaplica  na Jaszczurówce – świątynia o konstrukcji zrębowej, typowy przykład stylu zakopiańskiego, Wielka Krokiew - skocznia narciarska nazwana imieniem Stanisława Marusarza, stary kościółek i Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku - pierwszy zakopiański cmentarz powstały w połowie XIX wieku,  na którym pochowani są ludzie wybitni i zasłużeni dla Zakopanego, Tatr i Podhala oraz obowiązkowo spacer po Krupówkach  i czas wolny na zakup oscypków. Następnie wjazd koleją linowo - terenową na Gubałówkę, z której roztacza się piękny widok na Giewont i okoliczne łańcuchy górskie. Zjazd z Gubałówki, czas wolny, przejazd do pensjonatu w Białym Dunajcu, zakwaterowanie i obiadokolacja. Wieczorem tzw. zabawa integracyjna z ogniskiem lub grill. Nocleg.

DZIEŃ 4.

Po śniadaniu wyjazd na Słowację. Przejazd przez podtatrzańskie miejscowości: Trstena, Tvardosin, Nizna do miejscowości Orawski Hrad, gdzie zwiedzimy Orawski Zamek uważany za jeden z piękniejszych zamków na Słowacji, wznoszący się na skale, 112 metrów nad lustrem rzeki Orawy. Następnie przejazd przez kolejne miejscowości Orawy i Liptowa, czyli Dolny Kubin i Ruzomberok do Liptowskiego Mikułasza, gdzie proponujemy pobyt w Aquapark Tatralandia - największym parku rozrywki wodnej w Europie Środkowo – Wschodniej. W godzinach poobiednich powrót do Zakopanego przez tzw. Vysoke Tatry, z których będziemy mogli podziwiać najwyższe szczyty Tatr, czyli Gerlach i Łomnicę. Czas wolny w Zakopanem i powrót na  obiadokolację do pensjonatu. Nocleg.

DZIEŃ 5.

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Na trasie proponujemy postój  w Wadowicach - rodzinnym mieście Jana Pawła II. W Domu Katolickim przy Bazylice zobaczymy wystawę „Skarb mojego życia” oraz replikę mieszkania Wojtyłów w skali 1:1. Dom Rodzinny Jana Pawła II od września 2010 roku jest w przebudowie, więc nie ma możliwości zwiedzania. Zajrzymy również do Bazyliki Mniejszej Ofiarowania NMP z XVIII wieku, w której był ochrzczony Karol Wojtyła. Po zwiedzaniu odpoczynek i degustacja papieskich kremówek. Zamiennie proponujemy Oświęcim – dawny niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau – symbol tragicznej historii masowej zagłady ludzi różnej narodowości i wyznań. Powrót. Na trasie obiadokolacja. Zakończenie imprezy o północy.

 

W CENĘ WLICZONE JEST:

  • przejazd komfortowym autokarem

  • opieka pilot

  • 4 noclegi w pokojach 2-, 3- osobowych z łazienkami

  • wyżywienie (4 x śniadanie, 5 x obiadokolacja)

  • ubezpieczenie NNW i KL

  • przewodnik po Krakowie

DODATKOWO PŁATNE:

  • bilety wstępu (ok. 51zł ulg. / 135zł + 23,5 euro ulg. / 27 euro)

Wawel Katedra – 6zł ulg. / 11zł

Wawel Komnaty – 11zł ulg. / 18zł

Bazylika Mariacka - 6zł

Bożnica Remuh – 5zł ulg. /10zł

Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku – 2zł

Wjazd i zjazd na Gubałówkę – 17zł ulg. / 21zł

Orawski Zamek – 3,5euro / 7euro

Tatralandia – 20euro

Opcjonalnie: Oswięcim – 16zł

 

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANYCH ATRAKCJI MOŻE ULEC ZMIANIE!