Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

POMORZE ZACHODNIE, STRALSUND I SASSNITZ

trzy-wyspy-246.jpgtrzy-wyspy-245.jpg

POMORZE ZACHODNIE, STRALSUND I SASSNITZ


DZIEŃ 1.


Rano wyjazd w kierunku Międzyzdrojów. Na trasie, w nadmorskiej miejscowości Trzęsacz zobaczymy ruiny gotyckiego kościółka na klifie, które są jedyną taką atrakcją w Europie. Następnie przejazd na wyspę Wolin przez znane kurorty województwa zachodniopomorskiego - Pobierowo, Dziwnówek, Dziwnów i Międzywodzie. W Międzyzdrojach - modnym wśród artystów kurorcie, przespacerujemy się Aleją Gwiazd i wpadniemy do Muzeum Figur Woskowych. Następnie czas wolny. Z Międzyzdrojów przejedziemy do miejscowości Zalesie, gdzie zobaczymy jedyną w Polsce ekspozycję tajnej broni niemieckiej V-3. Muzeum umiejscowione jest w bunkrze, w którym były składowane pociski V-3. Następnie przejazd do Wapnicy, aby zobaczyć inną atrakcję turystyczną wyspy Wolin – Turkusowe Jezioro. W miejscu dzisiejszego Jeziora Turkusowego jeszcze w czasach niemieckich znajdowało się wyrobisko kopalni kredy, pracującej na potrzeby dużej cementowni Quistorpa w pobliskim Lubinie. Nocleg i obiadokolacja w pensjonacie w Wapnicy. Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek.

DZIEŃ 2.


Po śniadaniu kierujemy się na wyspę Uznam. Przejazd do Stralsundu. Zwiedzanie miasta często nazywanego bramą Rugii. W 2002 roku Stare Miasto Stralsundu zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, więc zwiedzanie miasta to czysta przyjemność. Tutaj również znajduje się największe w Europie Akwarium Morskie. Będąc w Stralsundzie obowiązkowo trzeba odbyć spacer do portu i zobaczyć cumujący tam statek „Gorch Fock” – niemiecki „Dar Pomorza”. Stąd ruszymy na wyspę Rugię – największą wyspę Niemiec, na którą prowadzi nowy most autostradowy. Na wyspie znajdują się liczne miejscowości wypoczynkowe i uzdrowiskowe, ale najliczniejszym i najbardziej godnym zobaczenia miastem wyspy jest Sassnitz. Czas wolny i odpoczynek przy kawie. Po południu powrót. Na trasie obiadokolacja. Przyjazd w godzinach późnowieczornych.

W CENĘ WLICZONE JEST:

  • Przejazd komfortowym autokarem

  • opieka pilota

  • ubezpieczenie NNW i KL

  • 1 nocleg

  • 2 obiadokolacje i 1 śniadanie

DODATKOWO PŁATNE:

  • bilety wstępu: ok. 20 zł + 17 EUR dorośli, 7 EUR dzieci do 16 lat

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANYCH ATRAKCJI MOŻE ULEC ZMIANIE!