Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

WROCŁAW, KUDOWA ZDRÓJ, ADRSZPACH, DVUR KRALOVE NAD LABEM, PRAGA, KARPACZ I KOWARY

kudowa-zdroj-adrszpach-dvur-kralove-nad-labem-praga-i-karpacz-242.jpgkudowa-zdroj-adrszpach-dvur-kralove-nad-labem-praga-i-karpacz-241.jpg

WROCŁAW, KUDOWA ZDRÓJ, ADRSZPACH,

DVUR KRALOVE NAD LABEM,  PRAGA, KARPACZ I KOWARY

 

DZIEŃ 1.

Wyjazd rano (6.00) ze Słupska  i przejazd na południe Polski do Wrocławia. Pobyt w ZOO i Afrykarium. Przejazd do Kudowy Zdrój. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych spacer po uzdrowisku – odrestaurowany Park Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych (wody arsenowe). Nocleg.

DZIEŃ 2.

Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę, przekroczenie granicy czeskiej i przyjazd do Adrszpach -  małej miejscowości wypoczynkowej położonej w Górach Stołowych w Republice Czeskiej. Tutaj zobaczymy Adrszpachskie Skalne Miasto, przespacerujemy się między labiryntami form skalnych, wśród których przebiega trasa turystyczna nie wymagająca żadnej wprawy przy chodzeniu po górach, składająca się z wygodnych schodków, poręczy, drabin i miejscami sztucznie wybudowanych chodników i platform oraz odbędziemy rejs stateczkiem po jeziorku. Następnie przejedziemy do miasta Dvůr Králové nad Labem, gdzie znajduje się ogród zoologiczny specjalizujący się w zwierzętach Afryki i przeżyjemy prawdziwe Zoo safari. Nie trzeba jechać do Afryki, aby zobaczyć dziko żyjące stada zebr czy antylop. Przejazd do Kudowy Zdrój. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3.

Po śniadaniu przejazd do PRAGI. Zwiedzanie – stolicy Czech, której zabytkowe centrum zostało wpisane na listę światowego dzidzictwa UNESCO. Tutaj zobaczymy m.in.: Hradczany z Zamkiem Praskim, gotycką katedrą św. Wita oraz Złotą Uliczką oraz Strahovski Klasztor. Przejście do zabytkowej dzielnicy Mala Strana ze słynnym Małostrańskim Rynkiem, pełnej kościołów, pałaców i ogrodów oraz urokliwych uliczek. Następnie spacer po Starym Mieście ze średniowiecznym mostem Karola, Rynkiem Staromiejskim - najbardziej reprezentacyjnym  placem miasta z Ratuszem, na wieży którego znajduje się ruchomy zegar astronomiczny "Orloj" z XV wieku, następnie Parlament, Muzeum Narodowe i Kościół Matki Bożej Śnieżnej. Wartym zobaczenia jest także Plac Wacława - główna arteria praska, w dzień i w nocy tętniącą życiem kulturowym, towarzyskim oraz handlowym. Czas wolny. Obiad z degustacja piwa. Powrót do Polski. Przejazd do Karpacza (ok. 170 km). Nocleg.

DZIEŃ 4.

Po śniadaniu wycieczka w Karkonosze na Śnieżkę. Przejazd wyciągiem krzesełkowym na Małą Kopę. Dalej pieszo szlakiem turystycznym na najwyższy szczyt w Sudetach (Śnieżka  1602 m n.p.m.). Ze szczytu można podziwiać wspaniałe panoramy. Powrót wyciągiem do Karpacza. Następnie złożymy wizytę w Świątyni Wang. Jest to ewangelicki kościół parafialny, przeniesiony w 1842 roku z miejscowości Wang, leżącej nad jeziorem o tej samej nazwie w Norwegii. Uważany jest za najstarszy drewniany kościół w Polsce. Konstrukcja kościoła wykonana jest bez użycia gwoździ. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja połączona z ogniskiem. Nocleg.

DZIEŃ 5.

Po śniadaniu przejazd do Kowar, gdzie zwiedzimy Park Miniatur Dolnego Śląska. Przejazd w drogę powrotna do Słupska. Na trasie obiad. Zakończenie wycieczki ok. 22.00

 

W CENĘ WLICZONE JEST:    

  • przejazd komfortowym autokarem

  • noclegi w pokojach 2 os. z łazienkami

  • wyżywienie (4. śniadania, 2. obiadokolacje, 1. obiad w Pradze, 1. obiadokolacja przy grillu, obiad na trasie)

  • przewodnik po Pradze

  • opieka pilota

  • ubezpieczenie NNW i KL

 

DODATKOWO PŁATNE:

  • bilety wstępów: (ok. 81zł ulg / 110,5zł + 550 czk ulg. / 490 czk)

             Afrykarium – 20zł ulg / 30zł

             Skalne Miasto – 10 czk

             ZOO- Dvur Kralove – 180 czk / 230 czk

             HradczanyZłota Uliczka – 250czk

             przejazd wyciągiem krzesełkowym na Małą Kopę – 35zł ulg. / 50zł

             Świątynia Wang – 5zł ulg. / 8zł

             Park Miniatur Dolnego Śląska – 20,7zł ulg. / 22,5zł

 

 

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE!