Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

BIESZCZADY, ŁAŃCUT, RZESZÓW I SANDOMIERZ

wielka-petla-bieszczadzka-240.jpgwielka-petla-bieszczadzka-239.jpg

BIESZCZADY, ŁAŃCUT, RZESZÓW I SANDOMIERZ

DZIEŃ 1.

Wcześnie rano rozpoczęcie imprezy i przejazd na południe Polski, w okolice Sanoka. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2.

Po śniadaniu przejazd do Sanoka, spacer po mieście: Rynek wraz ze Starówką, na której można podziwiać zabytkowe kamienice z XIX w., figura wojaka Szwejka na ławeczce, Zamek Królewski z XIV wieku, Muzeum Historyczne z największą w Europie kolekcją ponad 700 ikon z XVI-XX wieku oraz z wystawą twórczości Zdzisława Beksińskiego (artysta związany był z miastem, tutaj ukończył szkołę i zdał maturę). Następnie zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego (skansen budownictwa Bojków i Łemków) – pierwsze i największe pod względem ilości zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce. Przejazd do Leska (stara synagoga i kirkut, czyli żydowski cmentarz) - skąd rozpoczyna się wielka pętla bieszczadzka, czyli potoczna nazwa samochodowej i rowerowej trasy turystycznej o łącznej długości 144 km. Droga ma wiele odcinków z pięknymi widokami na góry i łączy miejscowości obfitujące w zabytki i atrakcje turystyczne. Z Leska przejedziemy przez Baligród (Cerkiew greckokatolicka z 1829 r.), Jabłonki (pomnik gen. Karola Świerczewskiego), Cisną, Ustrzyki Górne, Lutowiska do Ustrzyk Dolnych. Tutaj odwiedzimy Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego wybudowane na początku lat 70. XX wieku, które jest jednym z największych muzeów przyrodniczych w kraju. Następnie przejazd nad Jezioro Solińskie powstałe w 1968r. poprzez spiętrzenie wód rzek San i Solinka. W miarę możliwości proponujemy rejs statkiem po Solinie. Wieczorem powrót do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3.

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Kalwarii Pacławskiej, gdzie znajduje się Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Na szczycie góry o wysokości 465 m n.p.m. znajduje się Klasztor Franciszkanów, kościół oraz dom pielgrzyma. Następnie przejazd do Krasiczyna, w którym znajduje się okazały obronny renesansowy zespół pałacowy, czyli Zamek Krasickich (zwiedzanie z przewodnikiem). Przejazd do Przemyśla - najstarszego miasta regionu i jednego z najstarszych miast Polski, w którym znajduje się największa liczba obiektów zabytkowych na obszarze województwie podkarpackiego. W mieście zobaczymy m.in.: Archikatedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Chrzciciela, Archikatedrę bizantyjsko-ukraińską św. Jana Chrzciciela, późnobarokowy Kościół oo. Franciszkanów, renesansowy Zamek Kazimierzowski, zabytkową zabudowę Rynku. Na zakończenie dnia proponujemy Fort VIII „Łętownia” w miejscowości Kuńkowce, którego początki sięgają lat 1854-1855, kiedy to na wzgórzu na zachód od Przemyśla Austriacy wybudowali jeden z szańców artyleryjskich. W obecnym kształcie fort powstał w latach 1881-1882. Fort jest zagospodarowany i w sezonie, w jego wnętrzu można zwiedzić ciekawą ekspozycję poświęconą Twierdzy Przemyśl. Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4. 

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Jarosław, niegdyś także miasta styku trzech wyznań i trzech kultur: polskiej, ukraińskiej i żydowskiej. Miasto o bogatej tradycji i licznych zabytkach. Spacer po Rynku z renesansową Kamienicą Orsettich i najstarszej części miasta. Stąd przejazd do Łańcuta i zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Lubomirskich i Potockich, czyli dawnej rezydencji magnackiej. Następnie przejazd do Rzeszowa - stolicy województwa podkarpackiego i spacer po Starym Mieście oraz Ulicą 3 Maja – jedną z najważniejszych, najstarszych i zarazem najbardziej reprezentacyjnych ulic miasta, która biegnie od kościoła farnego do zbiegu alei Pod Kasztanami, czyli małej uliczki-deptaku, gdzie znajduje się Letni Pałac Lubomirskich. Stąd już niedaleko do Zamku – jednego z głównych zabytków miasta. Zamek zachował do dzisiaj formę z 1906 roku, w tym zabytkową wieżę, wieżyczki bastionów i pozostałości fosy. Czas opuścić województwo podkarpackie. Proponujemy przejazd do Sandomierza – miasta, tak jak Lwów i Rzym położonego na siedmiu wzgórzach. Sandomierz posiada znaczną liczbę zabytków, a Stare Miasto tworzy zabytkowy zespół urbanistyczno-architektoniczny i krajobrazowy. Serial Ojciec Mateusz i liczne akcje promocyjne spowodowały nagły wzrost zainteresowania miastem, w którym naprawdę warto być! Na zakończenie pobytu w mieście – obiadokolacja. Nocny przejazd do domu.

DZIEŃ 5.

W godzinach rannych powrót do domu. Zakończenie imprezy.

W CENĘ WLICZONE JEST:


• przejazd komfortowym autokarem
• opiekę pilota
• ubezpieczenie NNW
• 3 noclegi
• 3 śniadania, 4 obiadokolacje

DODATKOWO PŁATNE:


• bilety wstępów: (razem ok. 66. zł bilety ulgowe)
   Zamek Królewski w Sanoku – 12zł ulg./16zł
   Muzeum Budownictwa Ludowego – 16zł
   Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego – 5zł ulg./8zł
   Zamek Krasickich w Krasiczynie - 10zł ulg./16zł
   Fort VIII „Łętownia” – 2zł
   Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie – 21zł ulg/ 29zł
• możliwy rejs po Jeziorze Solińskim (cena: 19zł ulg.)


KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANYCH ATRAKCJI MOŻE ULEC ZMIANIE!