Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

LUBELSZCZYZNA I ROZTOCZE

lubelszczyzna-i-roztocze-342.jpg lubelszczyzna-i-roztocze-343.jpg

LUBELSZCZYZNA I ROZTOCZE

 

 

DZIEŃ 1.

Wyjazd w godzinach wieczornych i przejazd na południe.

DZIEŃ 2.

Przyjazd do Kazimierza Dolnego w godzinach rannych i zwiedzanie miasta z przewodnikiem, podczas którego zobaczymy m.in.: Rynek z kamienicami bogatych mieszczan i kazimierską farą, Zamek Kazimierza Wielkiego, Górę Krzyży, z której roztacza się piękna panorama miasta, kamienicę Celejowską. Czas wolny na zakup kazimierskich kogutów. Niewątpliwie atrakcją będzie także spacer nadwiślańską promenadą.  Stąd przejazd do Nałęczowa i spacer po parku zdrojowym stanowiącym serce kurortu i skorzystanie z uroków palmiarni, gasząc pragnienie wodami mineralnymi. Następnie przejazd w okolice Lublina i zwiedzanie terenu dawnego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Powrót do Lublina i czas wolny na Starówce. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3.

Po śniadaniu zwiedzanie Lublina z przewodnikiem. Lublin to największe miasto wschodniej Polski, tygiel kulturowy, miasto ludzi młodych ze względu na dużą liczbę działających tutaj uczelni wyższych i studentów. Zobaczymy m.in.: Zamek z donżonem i kaplicą, Bramę Grodzką, Staromiejski Rynek z Ratuszem i Trybunałem Konstytucyjnym oraz zabytkowymi kamienicami, Archikatedrę, czyli bazylikę św. św. Jana Ewangelisty i Jana Chrzciciela, Wieżę Trynitarską (wejście na górę i podziwianie panoramy miasta), Bramę Krakowską. W godzinach popołudniowych przejazd do Kozłówki znanej z zespołu pałacowo-parkowego Zamoyskich, gdzie zobaczymy wnętrza pałacowe, kaplicę, powozownię i park. Powrót do Lublina na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4.

Po śniadaniu przejazd do Zamościa, którego Starówka stanowi najpełniejszą realizację idei miasta renesansowego. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO na uwagę zasługuje w całości, ale pewnym obiektom warto przyjrzeć się wnikliwiej. Szczególnie interesujące tutaj są: Ratusz, do którego prowadzą wachlarzowe schody, okalające Ratusz barwne kamienice z podcieniami (w tym ormiańska), Katedra Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła, dawna synagoga, fragmenty dawnej twierdzy Zamość, czyli murów obronnych miasta. Powrót do domu. Na trasie zatrzymamy się we wsi Czarnolas, aby zwiedzić Muzeum Jana Kochanowskiego. W muzeum przechowywane są nieliczne, zachowane po Kochanowskim pamiątki, bogaty zbiór starodruków, rękopisów i fotokopii pierwodruków utworów Kochanowskiego, militariów z XVI w. oraz rzeźb i obrazów z XIX i XX w. Kolekcji pamiątek po Janie Kochanowskim dopełnia kolekcja mebli i przedmiotów codziennego użytku z epoki renesansu. W godzinach wieczornych, na trasie obiadokolacja.

DZIEŃ 5.

Zakończenie imprezy w godzinach rannych.

 

W CENĘ WLICZONE JEST:

 

  • przejazd komfortowym autokarem

  • opiekę pilota,

  • 2 noclegi,

  • wyżywienie wg programu (2 x śniadanie, 3 x obiadokolacja),

  • ubezpieczenie NNW

  • lokalnych przewodników (po Lublinie, Zamościu i Kazimierzu Dolnym).

 

DODATKOWO PŁATNE:

 

  • bilety wstępu - ok. 40 zł

 

 

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANYCH ATRAKCJI MOŻE ULEC ZMIANIE!