Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

POZNAŃ, ROGALIN I KÓRNIK

poznan-rogalin-kornik-314.jpgpoznan-rogalin-kornik-313.jpg

POZNAŃ, KÓRNIK I ROGALIN

DZIEŃ 1

Wyjazd w godzinach rannych i przejazd do Poznania. W Poznaniu zwiedzanie  z przewodnikiem m.in.: Stary Rynek z ratuszem – perła renesansowej architektury, Koziołki Poznańskie,  kościół farny oraz Ostrów Tumski - jedyna pozostała z licznych niegdyś w Poznaniu wysp na Warcie, gdzie zobaczymy Bazylikę Archikatedralną świętych Apostołów Piotra i Pawła, jedną z najstarszych świątyń w Polsce. W mieście zwiedzimy także Palmiarnię – placówkę botaniczną znajdującą się w Parku Wilsona. Palmiarnia Poznańska jest największą w kraju i jedną  z największych w Europie. Po zwiedzaniu przejazd  nad Jezioro Maltańskie, gdzie zobaczyć można :  m.in. Ogród Czasu – grupa pięciu zegarów słonecznych, Kopiec Wolności, Tor Regatowy Malta, Fontanna na Malcie – największa w Polsce pływająca instalacja  fontannowa, całoroczny stok narciarski ”Malta Ski„  zjazd rynnowy , Kolejka Parkowa Maltanka, którą pojedziemy do Nowego ZOO, słynącego z kolekcji ptaków drapieżnych oraz sów. Obiadokolacja. Przejazd na zakwaterowanie. Nocleg

DZIEŃ 2

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Kórnik i zwiedzanie Zamku, którego początki sięgają średniowiecza. W murach zamku mieści się muzeum z wieloma unikatowymi eksponatami, m.in. meble różnych stylów i epok, obrazy mistrzów polskich i europejskich, rzeźby, kolekcje numizmatyczne, militaria polskie i wschodnie, wyroby rzemiosła artystycznego z porcelany i srebra oraz zbiory etnograficzne i przyrodnicze z Australii i Oceanii. Następnie przejazd do Rogalina, gdzie zobaczymy barokowo-klasycystyczny pałac, park i wozownię pochodzące z XVIII wieku. W pałacu jest galeria malarstwa mająca w swych zbiorach prace takich artystów jak: Jan Matejko, Jacek Malczewski, Stanisław Wyspiański, Julian Fałat, Olga Boznańska , Leon Wyczółkowski, Aleksander Gierymski, udostępnione dla zwiedzających. Nad brzegiem Warty rosną dęby rogalińskie Lech, Czech i Rus - pomniki przyrody. Na trasie obiad. Stąd pojedziemy do Muzeum – Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie – muzeum poświęcone życiu i twórczości podróżnika Arkadego Fiedlera. Ekspozycja prezentuje eksponaty przywiezione z wypraw prowadzonych przez podróżnika, a także związane    z jego udziałem w II wojnie światowej, a zwłaszcza w Dywizjonie 303. W muzeum zgromadzono zbiory etnograficzne, przyrodnicze, entomologiczne, religijne, ludowe rzemiosło i inne. Powrót do domu. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

 

W CENĘ WLICZONE JEST:

  • przejazd autokarem turystycznym

  • opieka pilota

  • ubezpieczenie NNW

  • realizacja programu turystycznego

  • 1 nocleg 

  • wyżywienie: 1 x śniadanie, 2 x obiad

  • lokalni przewodnicy

UWAGA! Wstępy do zwiedzanych obiektów dodatkowo płatne 

 

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANYCH ATRAKCJI MOŻE ULEC ZMIANIE!