Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

BAWARIA

bawaria-360.jpg bawaria-359.jpg

BAWARIA

DZIEŃ 1.

Wyjazd w późnych godzinach wieczornych i nocny przejazd przez Niemcy.

DZIEŃ 2.

Około południa przyjazd do miejscowości Prien nad jeziorem Chiemsee w Bawarii. Rejs statkiem na wyspę Herreninsel, a następnie spacer po urokliwym parku do zamku Herrenchiemsee, największego zamku Ludwika Bawarskiego, będącego wierną kopią pałacu wersalskiego. Spacer po ogrodach pełnych fontann, a następnie rejs powrotny na stały ląd. Przejazd malowniczymi trasami widokowymi Deutsche Alpenstraße i Romantische Straße i wizyta w klasztorze i bazylice w Ettal – jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech. Możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3.

Po śniadaniu przejazd do stolicy Bawarii i jednocześnie jej największego miasta – Monachium. Spacer po rozległych ogrodach pałacowych Pałacu Nymphenburg, miejsca narodzin króla Ludwika Bawarskiego. Następnie przejazd do centrum miasta i zwiedzanie monachijskiej starówki - wizyta m.in. w słynnym Frauenkirche – Kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda - córka Jana III Sobieskiego. Z zewnątrz Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich oraz gmach Bawarskiej Opery Narodowej. Najbardziej znana piwiarnia na świecie – Hofbräuhaus, która zasłynęła w świecie jako ulubione miejsce Adolfa Hitlera, który w niej właśnie wygłaszał wielogodzinne mowy, obecnie zaś lokal słynie z wyśmienitego regionalnego jadła w bardzo przyzwoitych cenach oraz Maßbier – piwa podawanego w wielkich litrowych kuflach. Czas wolny na monachijskiej starówce. Przejazd do Dzielnicy BMW, która zachwyca swoją futurystyczną zabudową, wizyta w słynnym Świecie BMW(wejście do muzeum BMW lub wjazd na wieżę olimpijską) oraz w Parku Olimpijskim, gdzie w roku 1972 odbyły się XX Letnie Igrzyska Olimpijskie - wjazd na Olympiaturm – wieżę olimpijską, skąd rozciąga się wspaniały widok na rozległe miasto. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4.

Po śniadaniu przejazd romantyczną trasą widokową do jednego z najpiękniejszych zakątków Bawarii, malowniczo położonego Wieskirche i krótkie zwiedzanie rokokowego kościółka wpisanego na światową listę UNESCO. Następnie przejazd do Hohenschwangau, gdzie wśród przepaści i jezior położony jest zamek Neuschwanstein. Zwiedzanie baśniowego Neuschwanstein – najbardziej znanego zamku Ludwika II, symbolu zamków bawarskich, który był inspiracją dla Walta Disneya. W miarę możliwości spacer na Marienbrücke (Most Marii), przerzuconym dokładnie naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie. Czas wolny na zakup pamiątek.  W miarę możliwości czasowych przejazd do najmniejszego z zameczków króla Ludwika II – Linderhof, spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla, zwiedzanie kapliczek (Marokańskiej i Mauretańskiej). Następnie przejazd do leżącego u stóp Zugspitze Garmisch-Partenkirchen. Spacer po zimowej stolicy Niemiec, m.in. zabytkowa ulica Ludwigstraße z malowanymi domkami, centrum kurortu i park zdrojowy.  Wizyta w Wiosce Olimpijskiej, gdzie co roku 1. stycznia odbywa się noworoczny konkurs zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg. Możliwość zorganizowania wieczorku bawarskiego z bogatym szwedzkim stołem obfitującym w lokalne bawarskie potrawy (pieczenie, golonki, Leberkäs, szpecle, sałatki, ciasto i in.) piwo dla każdego do posiłku. Do zabawy przygrywać będzie lokalny muzyk grający bawarską muzykę regionalną, po zabawie powrót na nocleg.

DZIEŃ 5.

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze zwiedzanie miejscowości Bamberg. Spacer po wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starym Mieście, wizyta m.in. w Katedrze Cesarskiej słynącej z bogatych rzeźb i zdobień, pałacu biskupim, Alte Hofhaltung oraz w ogrodzie różanym, z którego rozciąga się imponujący widok na dachy zabytkowej starówki. Przejście nad Małą Wenecją (Klein Venedig) – malowniczymi domkami rybackimi położonymi nad rzeką Pegnitz oraz koło ratusza położonego na niewielkim moście. Po zwiedzaniu dalsza podróż do Polski.

DZIEŃ 6.

Przyjazd w godzinach nocnych /porannych.  

 

W CENĘ WLICZONE JEST:

  • przejazd zachodnim autokarem turystycznym /klimatyzacja, bark, WC, DVD

  • 3 noclegi w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami /hotel lub pensjonat górski

  • wyżywienie – 3. śniadania i 3. obiadokolacje

  • opieka pilota

  • ubezpieczenie KL i NNW Warta Travel lub AXA

 

DODATKOWO PŁATNE:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Rejs statkiem na wyspę Herreninsel 7 euro, Pałac Herrenchiemsee ok. 8 euro, Pałac Linderhof ok. 4 euro, Wieża Olimpijska w Monachium ok. 5 euro, BMW Museum ok. 9 euro, Zamek Neuschwanstein ok. 11  euro)  

  • taksa klimatyczna płatne dodatkowo 

  • Wieczór bawarski z bogatym szwedzkim stołem obfitującym w lokalne bawarskie potrawy (pieczenie, golonki, Leberkäs, szpecle, sałatki, ciasto i in.) oraz piwo dla każdego. Do posiłku oraz zabawy przygrywać może lokalny muzyk grający bawarską muzykę regionalną – dopłata do normalnej obiadokolacji - 20 euro.