Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

HOLANDIA

holandia-362.jpg  holandia-361.jpg

  HOLANDIA

 

Dzień 1.

Wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd przez Niemcy do Holandii. Nocleg w autokarze podczas tranzytu.

Dzień 2.

Po przyjeździe do Holandii wizyta i zwiedzanie skansenów wiatraków i domów pochodzących z XVII w., położonych nad rzeką Zaan. Skansen ZAANSE SCHANS jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Holandii. Podczas wizyty możliwość zwiedzania wnętrza jednego z wiatraków.  Podczas zwiedzania istnieje możliwość zarezerwowania pokazu procesu produkcji tradycyjnych holenderskich serów typu „gouda”.  Po zwiedzaniu przejazd do VOLENDAM – najpiękniejszego miasteczka Holandii Północnej, gdzie do dziś zachowana i kultywowana jest tradycja oraz stroje ludowe. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie AMSTERDAMU.  Spacer z pilotem do Placu Dam, następnie Damrak, Muntplein, Rembrandtplein, Bloemenmarkt z pięknymi, kolorowymi kompozycjami kwiatowymi, Westerkerk – kościół z miejscem pochówku Rembrandta. Wejście do muzeum figur woskowych – Madame Tussaud‘s z kolekcją figur znanych postaci ze świata muzyki, filmu, sportu a także holenderskiej rodziny królewskiej. Chwila czasu wolnego z propozycją na wczesny lunch połączony z degustacją typowej przekąski holenderskiej, czyli kanapki ze śledziem.  Następnie przejście do szlifierni diamentów – pokaz sposobów obróbki tych niezwykle szlachetnych kamieni połączony z możliwością zakupu. Po południu wejście do jednej z największych atrakcji turystycznych tego miasta, do wyboru uczestników: Holenderskie Muzeum Narodowe - Rijksmuseum z bogatą kolekcją obrazów reprezentujących malarstwo holenderskie z Rembrandtem na czele; ewentualnie w tym samym czasie możliwość wejścia do Muzeum Vincenta Van Gogha. Po południu rejs po kanałach Amsterdamu, połączonych ze sobą  wieloma mniejszymi kanalikami i mostami. Stanowią one ważny ciąg komunikacyjny, ale również miejsce, gdzie toczy się zwyczajne życie mieszkańców. Po obiadokolacji spacer po dzielnicy czerwonych świateł  - centrum nocnych uciech. Przejazd na nocleg.

Dzień 4.

Po śniadaniu przyjazd do KEUKENHOF – niesamowitego ogrodu, jednej z największych atrakcji Holandii. Na terenie 32ha podziwiać można ponad 7 milionów tulipanów wszelkich odmian. W tym roku tematem przewodnim jest twórczość Vincenta Van Gogha. Po południu wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 5.

Przyjazd do Słupska/Ustki we wczesnych godzinach porannych.  

  

W CENĘ WLICZONE JEST:

  • przejazd zachodnim autokarem /klimatyzacja, barek, WC, DVD/

  • 2 noclegi w hotelu w okolicach Amsterdamu, pokoje 2,3 os z łazienkami

  • opieka i informacja turystyczna pilota

  • wyżywienie - 2 śniadania i 2 obiadokolacje

  • ubezpieczenie NNW i KL

 

DODATKOWO PŁATNE:

  • bilety wstępu: ok. 18 euro Madame Tussaud, 18 euro Rijksmuseum, ok. 17 euro Muzeum Vincenta van Gogha, ok. 9 euro Rejs po kanałach Amsterdamu, ok. 16 euro Keukenhof.