Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

BUDAPESZT I BALATON

budapeszt-i-zakole-dunaju-248.jpgbudapeszt-i-zakole-dunaju-247.jpg

BUDAPESZT I BALATON  


DZIEŃ 1

Wyjazd o godz. 6.00 i przejazd do Krynicy- Zdrój na obiadokolację. W godzinach wieczornych spacer (dla chętnych) wizytową arterią miasta, czyli Bulwarami Dietla z szeregiem najstarszych w mieście, drewnianych zabudowań willowych dla kuracjuszy. W jednej z nich, o nazwie "Romanówka" mieści się Muzeum Nikifora, krynickiego malarza prymitywisty, o światowej sławie, nazywanego również Matejką Krynicy. Powrót do ośrodka i nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu przekroczenie granicy ze Słowacją, przejazd przez Słowację na Węgry. Przyjazd do Budapesztu ok. 14.00, objazd miasta autokarem, podczas którego zobaczymy Peszt: Plac Bohaterów - jeden z największych, najpiękniejszych i najważniejszych placów reprezentacyjnych stolicy, na którym znajduje się okazała kolumnada, Park Városliget (Park miejski) z Zamkiem Vajdahunyad - bajkową budowlą malowniczo położoną nad brzegiem jeziora, Ogrodem Zoologicznym i Łaźniami Széchenyi’ego, dzielnica ambasad, opera otwarta w 1884 roku, dorównująca architekturą i bogactwem wnętrz ówczesnym operom Paryża, Wiednia i Drezna, bazylika św. Stefana – największa świątynia Budapesztu, której zarys odpowiada formie greckiego krzyża. Czas wolny. Na zakończenie dnia „gulasz party” z degustacją win. Przejazd do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Węgier z przewodnikiem: Parlament - jeden z symboli stolicy i całego kraju, najbardziej znany i najstarszy gmach państwowy w Europie, Wzgórze Zamkowe z gotyckim kościołem Macieja, neoromańską Basztą Rybacką, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu, Zamkiem Królewskim – siedziba Węgierskiej Biblioteki Narodowej. Następnie spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczymy stare kamieniczki Budy. Rejs statkiem wycieczkowym po Dunaju i dalsze zwiedzanie: Wzgórze Gellerta, z którego roztacza się przepiękny widok, Cytadela, mosty na Dunaju, Wyspa Małgorzaty z najpiękniejszymi parkami w Budapeszcie, stanowiącymi „zielone płuca” stolicy. W trakcie zwiedzania czas wolny na odpoczynek przy kawie. W godzinach wieczornych przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd po zakolu Dunaju - przełomowym odcinku rzeki z pięknymi widokami i zabytkowymi miasteczkami. Zaczniemy od Szentendre - miasteczka pełnego krętych i wąskich uliczek z licznymi kawiarniami i restauracjami.Głównym placem jest Főtér z barokową i rokokową zabudową, na środku którego znajduje się krzyż morowy z 1763. Inne atrakcje warte zobaczenia to: ruiny obozu rzymskiego Ulcisia Castra, cerkiew Požarevicka z XVIII wieku, cerkiew Zwiastowania w stylu rokoko z bogatą kolekcją ikon, cerkiew Belgradzka z ikonostasem z 1790 roku, dawna barokowa cerkiew Opovacska, kościół katolicki św. Piotra i Pawła – najstarszy w
mieście, Muzeum Wina - jedyne takie muzeum w kraju opisujące historię wszystkich rejonów winnych Węgier, Muzeum Marcepanu - jedyne na świecie, najstarszy na Węgrzech zegar słoneczny. Następnie odwiedzimy historyczny Wyszegrad z ruinami tzw. pałacu króla Macieja, stanowiącymi przebogate stanowisko archeologiczne, cytadelą oraz panoramą doliny Dunaju z pobliskich wzgórz. Dalej przejazd do Esztergom (Ostrzyhom) – miasteczka będącego kolebką węgierskiej państwowości, które zostało wyzwolone z niewoli tureckiej przez Jana III Sobieskiego. Spacer po mieście: Bazylika, mauretańska synagoga, most Marii Walerii. W trakcie zwiedzania – czas wolny. Powrót do Budapesztu w godzinach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu wykwaterowanie przejazd nad największe jezioro Węgier i zarazem Europy Środkowej, czyli Balaton. Wizyta w największym turystycznym węgierskim mieście na południowym brzegu jeziora, czyli w Siófok. Największą atrakcję miasta stanowią plaże, ciągnące się wzdłuż 17-kilometrowego brzegu. Synonimem wakacyjnego szaleństwa jest Nagy Strand (Wielka Plaża), rozciągająca się obok przystani, na wschód od kanału Sio. Wzdłuż ciągnie się promenada Petofi i barwny jarmark wakacyjny. Po tej stronie plaże są bardziej gwarne, a wokół nich wznoszą się wielkie hotele. Czas wolny na odpoczynek. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Słowację i przyjazd w okolice Zakopanego na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Polski. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych – ok. 20.00

W CENĘ WLICZONE JEST:


• przejazd komfortowym autokarem
• realizację programu turystycznego
• opiekę pilota
• ubezpieczenie NNW i KL
• 5 noclegów ze śniadaniami w pokojach 2-osobowych z łazienkami (2 w Polsce i 3 na Węgrzech)
• 5 obiadokolacji (w tym „gulasz party”)
• przewodnik miejski po Budapeszcie i Zakolu Dunaju


DODATKOWO PŁATNE:


• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 130 PLN

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE!