Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

LONDYN

londyn-319.jpg londyn-318.jpg

LONDYN

DZIEŃ 1.

Wyjazd ze Słupska do Anglii około południa.

DZIEŃ 2.

Przeprawa - Eurotunnel. Przyjazd do Londynu i lunch. Po posiłku przejazd do Greenwich znanego z królewskiego obserwatorium astronomicznego, przez który przechodzi południk zerowy. Następnie wizyta w Muzeum Historii Naturalnej, obrazującego dzieje ziemi, gdzie jednymi z największych atrakcji są symulacja trzęsienia Ziemi oraz galeria dinozaurów. Kolacja i przejazd do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3.

Po śniadaniu przejazd metrem do centrum i zwiedzanie. Tego dnia zobaczymy: London Eye*- największe na świecie koło obserwacyjne, z którego rozpościera się widok na całą panoramę miasta, Houses of Parliament (z zewnątrz)- siedziba brytyjskiego rządu, Westminster Abbey (z zewnątrz), gdzie m.in. odbył się ślub stulecia Kate i Williama, Whitehall - ulica, wokół której zgromadzone są budynki rządowe, Big Ben - bijące serce Londynu, Downing Street - siedziba premiera Wielkiej Brytanii, Horse Guards- miejsce zmiany warty Królewskiej Straży Konnej, St James's Park - królewski park prowadzący do Pałacu Buckingham, rezydencji brytyjskich monarchów, Trafalgar Square, China Town - charakterystyczna chińska dzielnica, Piccadilly Circus, Leicester Square, M&m’s World. W trakcie zwiedzania odbędziemy rejs statkiem po Tamizie, podczas którego podziwiać będziemy zabytki z perspektywy rzeki. Obiadokolacja w centrum i przejazd na nocleg.

DZIEŃ 4.

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta: Tower of London (z zewnątrz) - jeden z symboli miasta, kiedyś twierdza, miejsce tortur obecnie popularna turystyczna atrakcja, Tower Bridge - najbardziej rozpoznawalny londyński most, St Kathrine Docks- zwane ukrytym klejnotem miasta, St. Paul’s Cathedral (z zewnątrz), Millenium Bridge, Shakespeare’s Globe (z zewnątrz), British Museu (z zewnątrz) - jedno z największych muzeów historii starożytnej na świecie, w swojej kolekcji posiadające tak cenne eksponaty jak egipskie mumie czy rzeźby ateńskiego Partenonu. Obiadokolacja i przejazd na nocleg.

DZIEŃ 5.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w Madame Tussauds* - jedyna możliwość by zrobić sobie zdjęcie ze swoimi idolami bez konieczności stawiania czoła ich ochroniarzom. Następnie spacer przez Hyde Park, obok Speakers' Corner, aż do Oxford Street- miejsca, którego nazwa elektryzuje miłośników zakupów na każdą kieszeń. Na zakończenie pobytu w Londynie wizyta w Muzeum Sherlocka Holmesa przy Baker Street 221B, dokładnie tam, gdzie według książki mieszkał sławny detektyw i jego przyjaciel Watson oraz przejazd na dworzec King’s Cross na peron 9 i ¾ - słynne miejsce znane miłośnikom Harrego Pottera. Przed wyjazdem w drogę powrotną na kontynent obiadokolacja. Nocna przeprawa - Eurotunnel. Nocleg w autokarze.

DZIEŃ 6.

Śniadanie na trasie przejazdu i całodzienny pobyt w Movie Park koło Essen. Po całodziennej zabawie wyjazd w drogę do Polski. Obiadokolacja na zakończenie dnia.

DZIEŃ 7.

Przyjazd do Słupska w godzinach porannych.

 W CENĘ WLICZONE JEST:

  • przejazd komfortowym autokarem/klimatyzacja, WC, DVD, barek/

  • 3 noclegi w Londynie

  • wyżywienie: 4 śniadania, lunch, 5 obiadokolacji

  • ubezpieczenie podróżne NNW i KL

  • opiekę pilota

  • przewodnika po Londynie (1 dzień)

 

 *Na bilety wstępu oraz na transport lokalny należy przeznaczyć dodatkowo około 70 GBP + 10 euro

(REJS STATKIEM PO TAMIZIE, LONDON EYE, MADAME TUSSAUDS, MUZEUM SHERLOCKA HOLMESA, MOVIE PARK /Niemcy) 

Program jest programem ramowym i kolejność poszczególnych punktów zwiedzania może ulec zmianie.