Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

PARYŻ

paryz-356.jpg paryz-355.jpg

PARYŻ

Dzień 1 

Wyjazd w godzinach południowych w kierunku Niemiec. Nocny przejazd do Paryża – stolicy Francji, romantycznego miasta zakochanych.

Dzień 2 

Przyjazd do Paryża w godzinach około południowych i zwiedzanie centrum miasta: Łuk Triumfalny, spacer po Polach Elizejskich – najsłynniejszej alei świata. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg. 

Dzień 3 

Po śniadaniu zwiedzanie Paryża. Przejazd do dzielnicy Montmartre i zwiedzanie: Plac Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge, Plac Pigalle, bazylika Sacre-Coeur, Place du Tertre – miejsce powstania jednego z najbardziej znanych prądów malarskich – impresjonizmu. Przejazd do centrum miasta: Plac Vendome, przy którym znajduje się hotel Ritz, Opera Garnier, następnie zwiedzanie Muzeum Perfum Fragonard. Następnie Trocadero, Pola Marsowe, Wieża Eiffla. Dla chętnych (fakultatywnie) wieczorny rejs po Sekwanie, dla pozostałych uczestników – czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Wersalu – zwiedzanie ogrodów i pałacu, który był rezydencją francuskich Ludwików i klejnotem klasycyzmu barokowego. Znajduje się tu kilka polskich akcentów m.in.: stół, na którym podpisano akt niepodległości Polski po I Wojnie Światowej i apartamenty królowej Marii Leszczyńskiej, żony Ludwika XV. Powrót do Paryża i zwiedzanie: Hotel des Invalides z grobem Napoleona,  dzielnia La Cite – najstarsza część i kolebka Paryża z Katedrą Notre-Dame, Conciergerie – dawne więzienie, Pałac Sprawiedliwości. Niedaleko stoi Hotel de Ville – budynek merostwa Paryża. Ciąg dalszy zwiedzania: Luwr, Ogrody Tuileries, Plac de la Concorde. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5 

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Muzeum d’Orsey, które mieści się w byłym dworcu kolejowym – podziwianie unikatowej kolekcji dzieł impresjonistów. Piesze zwiedzanie miasta: Dzielnica Łacińska – pamiętająca czasy Rzymian i mówiących po łacinie studentów najstarszego paryskiego uniwersytetu – Sorbony. Na wzgórzu św. Genowefy znajduje się Pantheon, gdzie spoczywają zasłużeni obywatele Francji, a wśród nich Maria Skłodowska-Curie. Przejście do Ogrodów Luksemburskich, w których mieści się XVII-wieczny Pałac Luksemburski. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Na trasie – obiadokolacja (we własnym zakresie).

Dzień 6

Przyjazd w godzinach południowych. Zakończenie imprezy.

                               

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

  • przejazd komfortowym autokarem

  • opieka pilota i informacja turystyczna

  • 3 noclegi (pokoje 2, 3 os. z łazienkami) 

  • 3 śniadania, 3 obiadokolacje

  • ubezpieczenie NNW i KL

  • realizacja programu turystycznego

DODATKOWO PŁATNE:

  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów – ok. 100 EUR

 KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE!