Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

WIEDEŃ I BRATYSŁAWA

wieden-i-bratyslawa-345.jpg wieden-i-bratyslawa-344.jpg

WIEDEŃ I BRATYSŁAWA

 

 

DZIEŃ 1

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych i przyjazd do Kudowy Zdrój na obiadokolację. Dalsza podróż do Wiednia na nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu zwiedzanie Wiednia: objazd Ringu – najpiękniejszej arterii miasta. Z okien autokaru: Kościół Wotywny, (w głębi Budynki Giełdy), Budynki Uniwersytetu, Burgtheater, Ratusz, Cafe Landtmann, ogrody przy Hofburgu, Parlament, Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Historii Naturalnej, plac Marii Teresy, budynek Opery. Następnie okolice Ringu: dawne Ministerstwo Rolnictwa i Leśnictwa z pomnikiem generała Radetzkiego, Akademia Rzemiosł, Dom Towarzystwa Przyjaciół Muzyki – miejsce koncertu Noworocznego. Przejazd do Schwedenplatz. Rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem. Spacer po centrum: Judenplatz, Morzinplatz z pomnikiem upamiętniającym ludzi pomordowanych przez Gestapo, Kościół św. Ruperta, gotycka Katedra św. Szczepana, Karntnerstrasse, wspaniały bulwar otoczony eleganckimi sklepami i kawiarenkami. Głównym punktem programu będzie Hofburg – wiedeński pałac władców Austrii ze znajdującym się w nim Muzeum Sisi poświęconym cesarzowej Elżbiecie (zwiedzanie wewnątrz).  Następnie udanie się na obiad. Dalsze zwiedzanie: Karlsplatz, Kościół Karola Boromeusza, budynki dawnej kolejki miejskiej zaprojektowane przez Otto Wagnera, budynek Secesji. Następnie przejazd na jedno z okolicznych wzgórz Lasku Wiedeńskiego – Kahlenberg - miejsce, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń – rozpościera się stąd piękny widok na całe miasto. W drodze powrotnej ze wzgórza udamy się do dzielnicy Grinzig – tradycyjnej wioski winiarzy słynącej z niezliczonej ilości restauracji, kafejek i winiarni. Tutaj możliwość degustacji wina (lampka wina 3,5 euro). Przejazd do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Wiednia. Podjazd pod kolorowy Dom Hundertwassera, austriackiego malarza. Następnie  udamy się do Pałacu Schönbrunn, niegdyś letniej rezydencji cesarskiej. Ten barokowy pałac ma aż 1441 przepięknych komnat ozdobionych licznymi freskami i sztukateriami. Koło pałacu imponujący ogród w stylu francuskim. Spacer na wzgórze z romantycznym parkiem z Gloriettą – punktem widokowym na pałac i Wiedeń. Kolejna atrakcją dnia będzie jeden z najbardziej znanych zabytków tego pięknego miasta – Belweder. Ten barokowy pałac dzieli się na Belweder Górny i Dolny, między nimi natomiast znajduje się przepiękny ogród francuski. Następnie przejazd do Bratysławy, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Słowacji: Zamek Bratysławski z XIV–XV wieku, usytuowany na granitowym wzgórzu 80 metrów nad lustrem Dunaju, Parlament, Rynek z XVI-wieczną studnią, otoczony zabytkowymi

budynkami, Plac Hviezdoslava z Teatrem Narodowym, brama Rybacka, Stare Miasto, Pałac Prymasowski, gotycka katedra św. Marcina, która była przez 300 lat miejscem koronacji królów węgierskich, barokowy letni Pałac Arcybiskupi, Kościół Jezuitów, Plac z Kościołem  Franciszkanów, ul. Venturska – Akademia Istropolitana, ul. Michalska - Brama Michalska, Pałac Grassalkovicha – obecnie siedziba prezydenta Słowacji. Czas wolny około (2godz.) Następnie przejazd w okolice Zakopanego na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu przejazd do Zakopanego, czas wolny na Krupówkach, zakupy i powrót w drogę powrotną do domu.

Obiadokolacja na trasie. Zakończenie imprezy w późnych godzinach nocnych.

 

 

W CENĘ WLICZONE JEST:

  • przejazd komfortowym autokarem

  • 4 noclegi (2 w Austrii , 1 w Słowacji, 1 w Polsce)

  • wyżywienie (4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja, 1x obiad)

  • przewodnik w Bratysławie i we Wiedniu

  • opiekA pilota

  • ubezpieczenie NNW i KL

 

DODATKOWO PŁATNE:

  • Hofburg – Muzeum Sisi (15 euro)

 

 

 

 

Program wycieczki jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

pliki do pobrania